הצטרפו אלינו בפייסבוק

עקבו אחרינו

26 נובמבר, 2013 פורסם ב מה בקמפוס, מל"ח חולמים חינוך
תגובה אחת

קיבוצניק מאז ולעולם

הרן פלג, סטודנט מל"ח במסלול תקשורת

הרן

הרן פלג

שמי הרן פלג מקיבוץ גשר שבעמק בירדן, כיום מתגורר בחיפה, בן 26, יש לי 5 אחים ואחיות וזוג הורים מופלאים.

למדתי בבית הספר "מול גלעד" באשדות יעקב ולאחר מכן עברתי לתיכון "בית ירח". בסיום הלימודים יצאתי לשנת שירות דרך התנועה הקיבוצית והתנדבתי בפנימיית "ארזים" שבמושב שדה יצחק (עמק חפר) עם עוד שמונה חברים. עם סיום שנת השירות התגייסתי לנח"ל ושם שרתי כ-3 שנים.  מיד בתום השירות הצבאי הגעתי לקיבוץ סאסא שם עבדתי במשך שלוש שנים בתור מדריך הנעורים לגילאי 13-18. שם גם הכרתי את ארוסתי ובקרוב אשתי, וממש לפני שהתחלתי ללמוד באורנים טסתי ל"טיול אחרי צבא" שלי לניו זילנד המדהימה.

כיום אני עובד מזה כחודשיים בקיבוץ יגור בתור מדריך בני הנוער לגילאי 15-18.  בחרתי בקיבוץ מכיוון שמבחינת מיקום הוא בדיוק באמצע בין חיפה לאורנים, בנוסף היה לי חשוב להמשיך לעבוד במסגרת קיבוצית שבה אני מרגיש בטוח.

לאחר חודשיים בתפקיד אני יכול להוסיף  ולומר שיש שם ילדים מדהימים.

אני נמצא ביגור כ-4 פעמים בשבוע. בראשון וברביעי אני מגיע בשעות הערב ועושה פעילויות לחניכים או יושב איתם בכיף במועדון.  בימי שלישי אנו מכינים פיצות לקיבוץ ומוכרים אותן למשפחות ממש כמו בפיצרייה. הרווחים מיועדים לפעילויות של הקבוצה. בימי שישי אנו מכינים ארוחת צהריים משותפת וגם מנקים את המקום. עד כה אני נהנה לעבוד שם ובטוח שבהמשך יהיה אותו דבר.

זוהי השנה הראשונה שלי בלימודים אקדמיים באורנים.  הגעתי לתוכנית מל"ח שמשלבת לימודי חינוך ותעודת הוראה עם שילוב עבודה. הכניסה שלי לאורנים לא הייתה קלה אך בזכות לא מעט אנשים ובראשם ד"ר אסנת ניסנוב (ראש החוג מל"ח) התקבלתי לאורנים. הבחירה שלי במסלול זה נבעה מכך ששמעתי על תוכנית זו מפי בוגרים של התוכנית ולי והיא נשמעה לי מתאימה לי בדיוק. שילוב של לימודים ועבודה חינוכית, מאפשרת לך ליישם את העבודה עם מה שאתה לומד. כמו כן שיתופי פעולה עם קולגות למקצוע ולימודים של יומיים בשבוע הם לי באופן אישי – נפלאים.

את תעודת ההוראה שלי בתוכנית מל"ח אני עושה בתקשורת, מכיוון שכל הנושא של מדיה, אינטרנט כל הדברים שקשורים לכך מעניינים אותי מאוד, ובלימודי התיכון למדתי קולנוע בהרחבה וכאשר ראיתי כי ישנו שילוב של עשיית סרטים בלימודי התקשורת זה הוסיף מאוד לבחירה.

בנוסף, אני נעזר במרכז קש"ת, שזהו מרכז העוזר לסטודנטים עם לקויות למידה, אומנם אני רק בתחילת דרכי אך העזרה והתמיכה של המרכז נותנים את הכוח ללמוד ועוזרים לבנות אסטרטגיות למידה למשך השנים הבאות. אין ספק כי מרכז קש"ת הוא בונוס עצום מבחינתי. אני מאוד מקווה שאצליח בלימודים ובמשימות העומדות בפני באורנים, אך לאחר חודשיים שבהם אני חווה את הלימודים האקדמיים והכרתי את חברי לתוכנית מל"ח, אני יותר מבטוח שאסיים את ארבע השנים בהצלחה.

החלום שלי לעתיד הוא להמשיך ולעסוק בחינוך, בכיוון החינוך הבלתי פורמאלי ולהתקדם כמה שיותר גבוה. בעתיד הקרוב, עוד בשנות לימודי, אני רוצה לחזור לקיבוץ סאסא ולהיות שם מדריך/רכז נעורים ולהמשיך מאיפה שהפסקתי. הרצון שלי להמשיך לגור בקיבוץ וכך גם לגדל את ילדיי שיבואו. חשוב לי מאוד שהילדים שלי יגדלו במסגרת קיבוצית בריאה וטובה, אני יודע עד כמה לי היא עשתה טוב וגרמה לי להיות מה שאני היום.

תגובה אחת

 1. מאת ארי בורשטיין:

  כתוב ממש יפה, חבל שהוא ניצל את המאמר בכדי להתחנף… גם אם הרבה מהכתוב נכון.
  ועוד משהו, יש משהו באופטימיות הבלתי מתפשרת שמעלה בי שאלות רבות בקשר להרן.
  האם הוא אמיתי?
  האם זו מסכה?
  ואם כל מה שכתב נכון, אז יש לי דבר אחד לכתוב לך הרן: הרן, תעשה לי ילד !!!!

השאירו תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>